DIEVČATÁ BRATISLAVSKÉHO SLOVANA VÍŤAZKAMI TURNAJA MINI CHAMPIONS LIGA SLOVENSKO 2017
26.10.2017, Michal Kováč

DIEVČATÁ BRATISLAVSKÉHO SLOVANA VÍŤAZKAMI TURNAJA MINI CHAMPIONS LIGA SLOVENSKO 2017

26.10.2017, Michal Kováč

Projekt Mini Champions Liga Slovensko je súčasťou Grassroots programu SFZ. 
Na finálovom turnaji v termíne 24.-25.10.2017 sa predstavilo 8 víťazov krajských kôl v kategórii chlapcov: FC Petržalka, FK Slovan Levice, FC Baník Prievidza, OŠK FŠRH Moravany nad Váhom, MŠK Fomat Martin, JUPIE FŠMH Podlavice, FK Poprad a FK Vyšné Opátske . Mužstvá boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín, v ktorých odohrali v utorok 24.10. 2017 zápasy systémom každý s každým.

V kategórii dievčat postúpilo do celoslovenského finále 6 družstiev: ŠK Slovan Bratislava, Spartak Myjava, AS Trenčín, FK Železiarne Podbrezová, FK  Humenné, Partizán Bardejov. Hrací deň pre dievčenskú kategóriu bol streda 25.10.2017.

CHLAPCI

Výsledky základných skupín :

FC Petržalka – FK Vyšné Opátske    6:4
FK Slovan Levice – MŠK Fomat Martin  0:4
OŠK FŠRH Moravany nad Váhom – FK Poprad 4:6
FC Baník Prievidza – JUPIE FŠMH Podlavice 1:2
FK Vyšné Opátske – FK Slovan Levice 5:1
FC Petržalka – MŠK Fomat Martin 1:3
FK Poprad – FC Baník Prievidza 7:4
OŠK FŠRH Moravany nad Váhom – JUPIE FŠMH Podlavice 1:4
FK Slovan Levice – FC Petržalka 3:6
MŠK Fomat Martin – FK Vyšné Opátske 4:1
FC Baník Prievidza – OŠK FŠRH Moravany nad Váhom 10:1
JUPIE FŠMH Podlavice – FK Poprad 8:2

o 7. miesto: 
FK Slovan Levice – OŠK FŠRH Moravany n.V.  7:1

o 5. miesto: 
FK Vyšné Opátske – FC Baník Prievidza 3:3, 3:4 PK

Finálová skupina (o 1-4 miesto):

FK Poprad - JUPIE FŠMH Podlavice 2:5
FC Petržalka - MŠK Fomat Martin 3:2
FK Poprad - FC Petržalka 1:7
JUPIE FŠMH Podlavice - MŠK Fomat Martin 3:1
FK Poprad - MŠK Fomat Martin 1:8
JUPIE FŠMH Podlavice - FC Petržalka 3:2

KONEČNÉ PORADIE:

1. JUPIE FŠMH Podlavice 
2. FC Petržalka
3. MŠK FOMAT Martin 
4. FK Poprad 
5. FC Baník Prievidza
6. FK Vyšné Opátske
7. FK Slovan Levice
8. OŠK FŠRH Moravany n. Váhom 

INDIVIDUÁLNE OCENENIA:
Najlepší brankár turnaja: Matúš PERNICKÝ (JUPIE FŠMH Podlavice)
Najlepší strelec turnaja: Jakub ĎURICA (JUPIE FŠMH Podlavice) 10 gólov 
Najlepší hráč turnaja: Patrik HOLJENČÍK (MŠK FOMAT Martin) 

STRELCI GÓLOV:

FC Petržalka: Vlna 6, Kajaba 4, Varga 3, Košťál 3, Manas 3, Ďurdík 2, Šubert 2, Mozola 1, Barilla 1 
FK Slovan Levice: Czuczor 5, Száraz 2, Mizerák 2, Hajko 1, Weiss 1 
OŠK FŠRH Moravany: Petráš 3, Tarana 1, Pabiš 1, Majerský 1, Danko 1 
FC Baník Prievidza: Oršula 6, Šinko 4, Zábojník 4, Ďuriš 1, Svrček 1, Barta 1, Zimáni 1 
Jupie FŠMH Podlavice: Ďurica 10, Bubelýni 7, Lehocký 3, Biely 3, Majer 1, Štroffek 1 
FŠK Fomat MartIn: Pekelský 8, Holienčík 8, Smik 3, Chlepko 2, Maniš 1 
FK Vyšné Opátske: Timko 8, Bojčík 2, Stanko 2, Kovaľ 1 
FK Poprad: Bukovinský 5, Lopušek 4, Kočiš 2, Piešťanský 2, Laufík 2, Bielený 1, Hudák 1, Polakovič 1, Gondkovský 1 

DIEVČATÁ

Skupina C:

ŠK Slovan Bratislava – Spartak Myjava 6:1
ŠK Slovan Bratislava – FK Humenné 7:1
Spartak Myjava - FK Humenné 6:3

Skupina D:

FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín 8:3
FK Železiarne Podbrezová – Partizán Bardejov 6:4
AS Trenčín - Partizán Bardejov 3:1

o 5. miesto: 
Partizán Bardejov - FK Humenné 5:1

SEMIFINÁLE:
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 7:0
FK Železiarne Podbrezová - Spartak Myjava 4:1

o 3 miesto: 
AS Trenčín - Spartak Myjava 5:5, 1:3 p.k.

Finále:
ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová 5:2

KONEČNÉ PORADIE:

1. ŠK Slovan Bratislava
2. FK Železiarne Podbrezová
3. Spartak Myjava
4. AS Trenčín
5. Partizán Bardejov
6. FK Humenné

INDIVIDUÁLNE OCENENIA: 
Najlepšia brankárka turnaja: Pavlína HRDLIČKOVÁ (ŠK Slovan Bratislava) 
Najlepšia strelkyňa turnaja: Lívia MUČKOVÁ (ŠK Slovan Bratislava) 15 gólov 
Najlepšia hráčka turnaja: Tamara JEDINÁKOVÁ (FK Železiarne Podbrezová) 

STRELKYNE GÓLOV:

ŠK Slovan Bratislava: Mučková 15, Maková 5, Černáková 4, Rojnik 1 
Spartak Myjava: Tanglmajerová 5, Tonkovičová 5, Sudorová 2, Durcová 1 
AS Trenčín: Jurenková 3, Huťová 2, Škerdová 2, Richtárechová 2, Sluková 2
Partizán Bardejov: Iľková 5, Jacenková 2, Petrová 2, Čobejová 1 
FK Železiarne Podbrezová: Tyčiaková 8, Surová 5, Jedináková 4, Dunajská 2, Šajgalíková 1
FK Humenné: Ufnárová 2, Mattová 2, Škorvánová 1 

Prečítané: 160x